Magia świąt działa już na nas wszystkich, świąteczne dekoracje, piosenki i choinki pojawiły się właściwie wszędzie. Już niedługo Boże Narodzenie.
Dookoła już pachnie świętami, w miniony weekend w Galerii Piastów pachniało czekoladą, owocami i wspaniałymi potrawami, które przygotowywali szefowie kuchni najlepszych restauracji w naszym regionie. Jako, że święta za pasem jedzenie jest tematem jak najbardziej na czasie, a potrawy, które przyrządzane były podczas wielkiego gotowania w patio galerii mogą urozmaicić każdy stół wigilijny. Wspaniały pokaz gotowania to wspólny pomysł Galerii Piastów i Lubinpexu, który jest właścicielem sieci restauracji Oberża. Szefowie kuchni trzech restauracji zaserwowali posiłki, które zazwyczaj podają. Program rejestrowała Telewizja Odra, w której już od dawna można śledzić poczynania kucharzy Oberży.
- Zawsze realizujemy nasze programy w restauracjach, tym razem postanowiliśmy wyjść do ludzi. – mówi menedżerka Oberży w Legnicy. – I tak kolejny program z cyklu „Smaczna kuchnia” postanowiliśmy zrealizować w Galerii Piastów. Potrawy są proste i szybkie w wykonaniu, może ktoś pokusi się i przygotuje je na stół wigilijny lub sylwestrowy.
Na środku patio trysnęła czekoladowa fontanna, którą przygotowywała sama szefowa galerii Marzena Białek, dzielnie pomagał jej Darek Wyborski, szef Public Ralations. Dzięki ich wprawnym dłoniom owoce maczane w czekoladzie zrobiły prawdziwą furorę. Oprócz wspaniałych czekoladowo – owocowych fondue, na stole znalazł się chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym. Piotr Kasprowski, szef kuchni legnickiej Oberży przygotował na oczach wszystkich polędwicę z dzika ze śliwkami. Jeśli coś może rozpływać się w ustach to właśnie ta potrawa, wspaniałą, soczysta polędwica duszona z jabłkami i porto, faszerowana śliwkami, delicje. Piotr Kasprowski mówi, że szefową kuchni w domu jest jego małżonka i to ona przygotowuje święta.
- Z racji tego, że pracuję, a pracy przed świętami jest najwięcej obowiązek przygotowania świąt przechodzi na moją żonę i to ona przy mojej małej pomocy zajmuje się wszystkim. Na stole jest zawsze co najmniej dwanaście wigilijnych potraw. – Mówi mistrz kuchni. – Oprócz tradycyjnych dań takich jak makaron z makiem, kutia, karp po ukraińsku czy śladzie na naszym stole pojawiają się na przykład owoce morza. Doskonałą potrawą są krewetki w sosie czosnkowym, duszone z marchewką i porem na ciepło.
Drugą potrawę poleciła pani Dorota Łobodziewicz z Oberży w lubińskim Ratuszu, był to filet z indyka w owocach. Karpia z borowikami i kurkami w sosie śmietanowym ugotowała Joanna Bagińska z Oberży LGOM. Potrawy były tak doskonałe, że niestety nie dało mi się skosztować, ale fakt, że nie brakowało chętnych mówi za siebie.
Dobra kuchnia to połowa sukcesu, potrawy zyskują kiedy są podane w odpowiedni sposób, dlatego ALMI DECOR i DUKA przygotowały piękną zastawę, dzięki której stoły stały się piękne i dostojne. Dania podane w nich na pewno będą jeszcze smaczniejsze.
Świąteczny weekend w Galerii Piastów dobiegł końca, nie zabrakło wizyty Mikołaja, jego żony i przyjaciół, którzy zabawiali najmłodszych kiedy dorośli degustowali potrawy. Już za tydzień kolejna uczta, tym razem coś dla ducha. W sobotę odwiedzi Legnicę zespół Flowers, a w niedzielę na Scenie Galerii Piastów wystąpi zespół Bełchatów Gospel Singers.
Relację z wielkiego gotowania w Galerii Piastów Telewizja Odra wyemituje w swoim programie w niedzielę, 28 grudnia o godzinie 13:30.[FOTORELACJA]1049[/FOTORELACJA]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
W poniedziałek sesja absolutoryjna
Klakierzy Kupaja nie mogą dać żadnego pozytywnego efektu pracy swojego idola. To jest prawdziwy fenomen. Radne z teatru słowem nie zająkną się, słowem nie protestują, że Kupaj obiecywał zwiększenie dotacji dla legnickiego teatru, a faktycznie tą dotację zmniejszył. Radna Odrowska walczy o zielone przystanki, a tymczasem bez słowa protestu przyglądała się jak prezydent Kupaj swoją decyzją wyżynał dziesiątki drzew w parku. Dorobek w tej dziedzinie z ostatnich dni. Właśnie zostało wycięte kilkudziesięcioletnie drzewo u zbiegu Krętej i Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego. Choroba betonozy szerzy się. Radnych nie interesuje kolejna afera, tym razem finansowa związana z budową Zbiorczej Drogi Południowej. Miasto nasze może stracić miliony w wyniku nieudolności prezydenta. Sprawa jest w sądzie. Mieszkańcy muszą reagować, bo za chwilę ta władza puści nas z torbami. Czas pożegnać prezydenta Kupaja. Jeżeli radni nie staną na wysokości zadania z myślą o nas mieszkańcach i podatnikach, to będzie sygnał, że konieczne jest referendum o odwołanie radnych i prezydenta. Radni i prezydent ślubowali nam służyć, a zachowują się jak okupanci.
Turbo
22:11, 2026-06-28
Prezes na urlopie, mieszkańcy w ukropie
Na Szaniawskiego bez gazu prawie miesiąc, procedury ,naprawa wycieku gazu no i kontrola instalacji gazowej w każdym mieszkaniu,no kogoś niema czekamy.....
Medek
21:32, 2026-06-28
Sparingowa porażka Miedzi z Zagłębiem Lubin
Co ty bierzesz? Odstaw to.
Do tzw kibica wyżej
21:09, 2026-06-28
Prezes na urlopie, mieszkańcy w ukropie
AI slop na "zdjęciach"
Jan Paweł II kupował
20:06, 2026-06-28