Osiemnastu pracowników Huty Miedzi Legnica zostało odznaczonych na centralnej akademii z okazji Dnia Hutnika, która w tym roku odbyła się w legnickiej Akademii Rycerskiej.

Człowiek numer 1 w miedziowym koncernie potwierdził w Legnicy dobre informacje dla miejscowej huty.
- Huta Miedzi Legnica niebawem dołączy światowej czołówki pod względem technologii. Planowane przez zarząd inwestycje zapewnią legnickim hutnikom miejsca pracy a zakładowi dobrą przyszłość - powiedział prezes Domagalski-Łabędzki nawiązując do mającej ruszyć wkrótce budowy nowoczesnego pieca WTR (Wychylno-Topielno-Rafinacyjny).
Uroczystość w Sali Królewskiej zainaugurowała obchody Dnia Hutnika w całym KGHM. W jej trakcie już tradycyjnie zasłużeni hutnicy otrzymali okolicznościowe odznaczenia, listy gratulacyjne i statuetki.
Po akademii hutnicy świętowali dalej na centralnej karczmie piwnej w hali przy Lotniczej oraz babskim combrze w restauracji "Oberża".
Pracownicy Huty Miedzi Legnica odznaczeni na tegorocznej akademii:
Odznaczenia państwowe 1. stopnia za długoletnią służbę: Ryszard Aszurkiewicz, Józef Jabłoński, Jerzy Pędziwiatr, Tadeusz Rakieć.
Odznaki „Zasłużony dla KGHM Polska Miedź S.A.”: Ryszard Kaczmarek, Zofia Kondratiuk, Marek Nawojczyk, Zbigniew Szymaniuk.
Listy gratulacyjne i pamiątkowe statuetki "Floriany" za długoletni staż pracy zawodowej - 35 lat i więcej: Józef Tymków, Ewa Grzybowska, Andrzej Kałużny, Andrzej Matyszczak, Wiesław Krauze, Bolesław Porada, Kazimierz Raczij, Jerzy Stangret, Mirosław Gut, Jan Korol. [FOTORELACJA]12726[/FOTORELACJA] [FOTORELACJA]12728[/FOTORELACJA]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Sparingowa porażka Miedzi z Zagłębiem Lubin
Co ty bierzesz? Odstaw to.
Do tzw kibica wyżej
21:09, 2026-06-28
Prezes na urlopie, mieszkańcy w ukropie
AI slop na "zdjęciach"
Jan Paweł II kupował
20:06, 2026-06-28
Prezes na urlopie, mieszkańcy w ukropie
Anna_S A co ma prezes spółdzielni do awarii gazu i wody w budynku? Jeśli już, to w LSM jest wiceprezes ds. techniczno-eksploatacyjnych i to on odpowiada za informowanie mieszkańców o awariach, sposobie i terminie ich usunięcia.
Anna_S
19:57, 2026-06-28
Prezes na urlopie, mieszkańcy w ukropie
Jesli prezes od siedmiu bolesci jest na urlopie pytanie ktory raz w tym roku to zapewne jrst jakis zastepca i odrazu jest on do zwolnienia jak mozna zostawic ludzi zostawic na 2 tygodnie bez wody i gazu ludzie czas zlikwidowac ta spoldzielnie a jak to zrobic a jak to zrobic przechodzac na wspolnoty mieszkaniowe niema ludzi niema spooldzielni mam nadzieje ze to nastepne pokolenie ludzi to zrobi ,a nie smieja nam sie w twarz
Pitek
19:48, 2026-06-28