Dla zdecydowanej większości Polaków nasz Papież na zawsze pozostanie tym, który odmieniając oblicze Tej Ziemi, odmienił również życie każdego z nas.


Kiedy pierwszy raz, późną wiosną 1979 roku przyjechał do nas jako papież byliśmy zdumieni, że w ten sposób ktoś do nas mówi. Słowami najprostszymi o sprawach najważniejszych. – Policzyliśmy się – mówiliśmy później. My, którzy chcieliśmy podnieść głowy, odrzucić kłamstwo, ale którzy czekaliśmy na znak. Na słowa, które papież wypowiedział do nas na Placu Zwycięstwa w Warszawie, na krakowskich Błoniach, w Częstochowie, w Gnieźnie, Oświęcimiu.[FOTORELACJA]8043[/FOTORELACJA]

Kolejne pielgrzymki były rozwinięciem tej pierwszej. Jan Paweł II zawsze znalazł odpowiednie słowa, by zareagować na nasze bieżące troski i wątpliwości. Potrafił pocieszyć, utrwalić nadzieję, utwierdzić w przekonaniach, ostrzec.
Pielgrzymki do ojczyzny, to nie jedyny, ale wystarczający powód, dla którego powinniśmy być mu wdzięczni i zawsze o nim pamiętać.[FOTORELACJA]8044[/FOTORELACJA]
2 czerwca 1997 roku Ojciec Święty Jan Paweł II odwiedził Legnicę, Odprawił uroczystą mszę świetą na legnickim lotnisku, następnie nawiedził na krótkiej modlitwie katedrę. W roku 1997 roku rada miejska nadała Janowi Pawłowi II tytuł Honorowego Obywatela Miasta Legnicy.




Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Sparingowa porażka Miedzi z Zagłębiem Lubin
Zeby przetrwac obecny kryzys, to Miedz Legnica powinna kupic lub zaangazowac tego pilkkarza Roberta Lewandowskiego. Barcelona kupila juz pare czarnych i bezowych kopaczo-pilkarzy, a Robertino jest tani jak czapka sliwek!. No, ale zarzad Miedzi Legnica to zgraja chytrych skorumpowanych lapowkarzy, i nic z tego nie wyjdzie. Co z tym reklamowym *%#)!& otworz, zesraj sie, zamknij!. Ktos tam w Lca.pl ma cos z glowa?
Kibic pilki noznej.
18:55, 2026-06-28
W poniedziałek sesja absolutoryjna
A co w tym dziwnego? Tak jest wszędzie. W samorządach czy sejmie.
Do misia
18:16, 2026-06-28
W poniedziałek sesja absolutoryjna
śmieszne te głosownia , gdy ma się swoją KOalicyjną większość nie ma się z czego cieszyć , swoi popierają swoich, sami od stołków się nie odsuną
miś
18:09, 2026-06-28
W poniedziałek sesja absolutoryjna
Miejmy nadzieję, że nie otrzyma wotum zaufania ..Nie powinien.Ten człowiek na takim stanowisku to olbrzymia pomyłka.
Pan
18:02, 2026-06-28