Konfeks Legnica rozpoczął przygotowania do sezonu. W poniedziałek piłkarze Andrzeja Kisiela odbyli trening, a we wtorek rozegrali już pierwszy sparing.

Młoda legnicka drużyna nie sprostała rywalowi z Klasy A, bo w 2. połowie straciła trzy bramki w ciągu pięciu minut. Wszystkie po prostych błędach. Klubowi działacze porażkę z Męcinką przyjęli spokojnie. Wszak to tylko sparing, a do tego na starcie przygotowań do ligi. Tyle że ze składem, jakim we wtorek dysponował trener Kisiel, Konfeks może jej nie zawojować.
Z całego zastępu juniorów na wyróżnienie zasłużył strzelec dwóch bramek 17-letni Aleksander Puszczyński oraz Marcin Pazdro. Odnotujmy też występ 18-letniego Dominika Wiśniewskiego, który wrócił na Grabskiego z wypożyczenia do Kaczawy Bieniowice.
Z Męcinką nie zagrał wracający po ośmiu latach do Konfeksu doświadczony bramkarz Grzegorz Sinanis. We wtorek zabrakło też Przemysława Woźniaka, Olivera Dańczaka i Kamila Wójcika, który ostatecznie zdecydował się na pozostanie przy Grabskiego.
Przypomnijmy, że Konfeks latem opuścili Adam Popecki, Arkadiusz Cymbalista, Jacek Kanas, Paweł Czarnecki i Damian Kwaśniewski. Prawdopodobnie w drużynie trenera Kisiela nie zobaczymy już też Mateusza Dominiaka i Krystiana Kowalczyka. Ten pierwszy trenuje z AKS-em Strzegom, drugi z Dębem Siedliska.
W piątek Konfeks rozegra kolejny mecz kontrolny. Rywalem legniczan będzie inny A-klasowiec Zryw Kłębanowice. Początek o godz. 18.00 na stadionie przy Grabskiego.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"11528"}
Konfeks Legnica - GKS Męcinka 3:4 (2:1)
Bramki dla Konfeksu: Puszczyński - 2, Kubań.
Konfeks: Woliński - Trochanowski, Cieślak, Bajgot, Pazdro - Lech, Jazowiecki, Winnik, Kubań, Sambor, Wiśniewski. Na zmiany weszli: Selmaj, Puszczyński, Hałdrzyński, Adamczewski.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Legnicę czeka ekstremalny upał!
3 stopień to już kryzys. DPS-y zabezpieczone? Szpital nie potrzebuje pomocy? Mamy jakieś punkty w mieście, gdzie seniorzy mogą się ochłodzić? Pan kierownik miasta zwołał posiedzenie powiatowego centrum czy kręci rolkę? Oczywiście z apelem o pozostanie w domu a nie wudział w koncercie, bo o to prosimy mieszkańców podczas 3-ki...
lipa
12:23, 2026-06-27
Mijali rower przy drodze. Nikt nie reagował
Znieczulica. Przypomnę tylko, że na wsiach wygrywa pis i alfons batyr lichwiarz i kibol.
......
12:10, 2026-06-27
Legnicę czeka ekstremalny upał!
W Niemczech - gdzie jutro będzie epicentrum upałów - w Lipsku odwołują premiery, w Cottbus pierwszą edycję festiwalu na Sprewą, w Hamburgu półmaraton, w Poczdamie i Kolonii - festyny. To samo w Kłodzku, Krakowie, Kaliszu. U nas kierownik miasta rzuca rolkę na rolką zapraszając do parku. Do cienia, pod drzewa. W cieniu będzie 41. To się nazywa pełowski duch wspólnoty...
ygrek
12:09, 2026-06-27
Mmieli rację. Hałas przekracza normy
Od bartoszowa wara!!!
SOłtys
11:17, 2026-06-27