Fakty Legnica - Aktualności i Wydarzenia z Miasta | Portal Miejski

Zamknij
Polecamy

Dodaj komentarz

Święty Mikołaj odnaleziony!

LS (lca.pl) 20:34, 14.12.2008 Aktualizacja: 22:18, 15.10.2025
Skomentuj Święty Mikołaj odnaleziony!

Kilka tygodni temu dotarła do legniczan wieść, że Von Plastik i jego żona Anetta Tandetta uprowadzili i uwięzili Świętego Mikołaja. W mieście powstał Front Wyzwolenia Czerwonej Czapki.

Do akcji poszukiwań Świętego Mikołaja czynnie włączyła się również pani prezydent Dorota Purgal, która wynajęła tajnych agentów i wspólnie z działaczami FWCC prowadziła poszukiwania. Wszystkie dzieci w Legnicy z niecierpliwością czekały na pojawienie się bajkowej postaci z worem pełnym prezentów. W sobotnie popołudnie na legnickim rynku relację z poszukiwań nadawała TV Mella. Prezenterka Mela wspólnie ze znaną globtroterką Zenobią Pędziwiatr przekazywały najnowsze wiadomości ze sztabu koordynującego akcję. W międzyczasie studio TV Mella odwiedzili goście z dalekich krajów, w których Mikołaj nigdy nie bywał. Tereska Aja i jej przyjaciel samuraj Osama przybyli z Japonii, z kraju 1001 Baśni przyjechała Szecherezada z Sindbadem. W towarzystwie pingwinka zjawiła się osobiście dostojna pani Zima. W czasie kiedy bojownicy Frontu Wyzwolenia Czerwonej Czapki poszukiwali porwanego, reporterzy TV Mella poszukiwali odpowiedzi na pytania co je Mikołaj, gdzie śpi, jak przeciska się przez komin, gdzie produkowane są prezenty. Odpowiedzi poznaliśmy dzięki ich relacjom pokazanym na w czasie telewizyjnej relacji. Dzięki współpracy podwójnych agentów wynajętych przez miasto, udało się zwabić i aresztować porywaczy Mikołaja. Von Plastik i jego okropna żona Anetta Tandetta trafili za kratki. Wreszcie oswobodzony Mikołaj przybył do Legnicy saniami ciągnionymi przez renifery. Drogę wskazywali mu sami legniczanie grzechotkami i gwizdkami. Kiedy przybył na wiwat trysnęły w niebo fontanny fajerwerków.

Happening Miasto Mikołajów przygotowany przez Legnickie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich i Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych okazało się doskonałą zabawą, niestety mieszkańcy naszego miasta nie wykazali zbytniego zainteresowania a szkoda, bo zabawa była naprawdę doskonała, pogoda sprzyjała spacerom, tylko frekwencja jak zwykle w naszym mieście, mierna. Łatwiej przecież mówić, ze nic się nie dzieje w mieście i nadal siedzieć przed telewizorem.

Projekt „Miasto Mikołajów” został sfinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.[FOTORELACJA]1054[/FOTORELACJA]

 

(LS (lca.pl))
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

W poniedziałek sesja absolutoryjna

Czy prezydent Legnicy otrzyma wotum zaufania? Ciekawe pytanie. I równie ciekawe jest to, co dzieje się wokół całej tej dyskusji. Na tzw. „trzeciakowym portalu” radni zostali nazwani bumelantami. Skąd ta retoryka? Czy to próba wywierania presji na tych, którzy mają podejmować decyzje w imieniu mieszkańców? I jeszcze pytanie do radnych: czy nie czujecie się czasem jak maszynki do głosowania? Odnoszę wrażenie, że nawet jeśli nie zgadzacie się za jakimś rozwiązaniem, ostatecznie musicie zagłosować „za”. Bo patrząc na niektórych radnych można odnieść takie wrażenie. Co właściwie dzieje się w tym naszym mieście???? Drodzy Radni, Legnica jest w Waszych rękach. Niezależnie od barw politycznych, głosujcie zgodnie z własnym sumieniem i w interesie mieszkańców. Każda decyzja dotycząca naszego miasta ma znaczenie. Mieszkańcy oczekują odwagi, odpowiedzialności i samodzielności, a nie jedynie realizowania politycznych ustaleń.

Nie dajcie się

16:27, 2026-06-28

W poniedziałek sesja absolutoryjna

Będzie Baranowski ?

Vbnm

16:15, 2026-06-28

W poniedziałek sesja absolutoryjna

SET - jakie zioła ty palisz, że piszesz takie brednie ? powinni ciebie posadzić na leżaku na placu Słowiańskim inwestycji minionej ekipy. Ta załoga ratusza przez 2 lata zrobiła więcej niż poprzednia przez 22 lata - i to nie tylko drogi, inwestycje czy profilaktyka medyczna. Widać wykopali ciebie z ratusza za nieróbstwo i musisz odreagować.

mariolka

16:05, 2026-06-28

Prezes na urlopie, mieszkańcy w ukropie

Prezio Szynalski to stary dziadek, który 10 lat temu został emerytem i dalej trzepie forsę, no bo ma właściwą legitymację partyjną.

Kooper

15:41, 2026-06-28

0%