Ponad setka pątników wyruszyła spod legnickiej katedry do Krzeszowa. Diecezjalna pielgrzymka potrwa trzy dni

Ksiądz Mariusz Majewski, główny przewodnik: - W tym roku idziemy pod hasłem „Bogiem sławiena Maryja”. Będziemy też się modlić w intencji powodzian z Bogatyni.
Legniccy pielgrzymi w drodze na Jasną Górę zebrali 5 tys. zł. Teraz pieniądze te przekażą parafii w Radomierzycach, która została poszkodowana w powodzi.

- W tym roku zaliczyłem już 12 km w drodze na Jasną Górę, a kilka dni temu wszedłem na Śnieżkę. Dziś też idę, ale tylko do kurii, bo muszę być w pracy – śmiał się biskup.
Pielgrzymi w ciągu trzech dni pokonają nieco ponad 80 km. Nocować będą w Wilkowie i Kaczorowie. W sobotę dotrą do diecezjalnego sanktuarium maryjnego w Krzeszowie.[FOTORELACJA]2484[/FOTORELACJA]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Sparingowa porażka Miedzi z Zagłębiem Lubin
Co ty bierzesz? Odstaw to.
Do tzw kibica wyżej
21:09, 2026-06-28
Prezes na urlopie, mieszkańcy w ukropie
AI slop na "zdjęciach"
Jan Paweł II kupował
20:06, 2026-06-28
Prezes na urlopie, mieszkańcy w ukropie
Anna_S A co ma prezes spółdzielni do awarii gazu i wody w budynku? Jeśli już, to w LSM jest wiceprezes ds. techniczno-eksploatacyjnych i to on odpowiada za informowanie mieszkańców o awariach, sposobie i terminie ich usunięcia.
Anna_S
19:57, 2026-06-28
Prezes na urlopie, mieszkańcy w ukropie
Jesli prezes od siedmiu bolesci jest na urlopie pytanie ktory raz w tym roku to zapewne jrst jakis zastepca i odrazu jest on do zwolnienia jak mozna zostawic ludzi zostawic na 2 tygodnie bez wody i gazu ludzie czas zlikwidowac ta spoldzielnie a jak to zrobic a jak to zrobic przechodzac na wspolnoty mieszkaniowe niema ludzi niema spooldzielni mam nadzieje ze to nastepne pokolenie ludzi to zrobi ,a nie smieja nam sie w twarz
Pitek
19:48, 2026-06-28