Osiemnastu pracowników Huty Miedzi Legnica zostało odznaczonych na centralnej akademii z okazji Dnia Hutnika, która w tym roku odbyła się w legnickiej Akademii Rycerskiej.

Człowiek numer 1 w miedziowym koncernie potwierdził w Legnicy dobre informacje dla miejscowej huty.
- Huta Miedzi Legnica niebawem dołączy światowej czołówki pod względem technologii. Planowane przez zarząd inwestycje zapewnią legnickim hutnikom miejsca pracy a zakładowi dobrą przyszłość - powiedział prezes Domagalski-Łabędzki nawiązując do mającej ruszyć wkrótce budowy nowoczesnego pieca WTR (Wychylno-Topielno-Rafinacyjny).
Uroczystość w Sali Królewskiej zainaugurowała obchody Dnia Hutnika w całym KGHM. W jej trakcie już tradycyjnie zasłużeni hutnicy otrzymali okolicznościowe odznaczenia, listy gratulacyjne i statuetki.
Po akademii hutnicy świętowali dalej na centralnej karczmie piwnej w hali przy Lotniczej oraz babskim combrze w restauracji "Oberża".
Pracownicy Huty Miedzi Legnica odznaczeni na tegorocznej akademii:
Odznaczenia państwowe 1. stopnia za długoletnią służbę: Ryszard Aszurkiewicz, Józef Jabłoński, Jerzy Pędziwiatr, Tadeusz Rakieć.
Odznaki „Zasłużony dla KGHM Polska Miedź S.A.”: Ryszard Kaczmarek, Zofia Kondratiuk, Marek Nawojczyk, Zbigniew Szymaniuk.
Listy gratulacyjne i pamiątkowe statuetki "Floriany" za długoletni staż pracy zawodowej - 35 lat i więcej: Józef Tymków, Ewa Grzybowska, Andrzej Kałużny, Andrzej Matyszczak, Wiesław Krauze, Bolesław Porada, Kazimierz Raczij, Jerzy Stangret, Mirosław Gut, Jan Korol. [FOTORELACJA]12726[/FOTORELACJA] [FOTORELACJA]12728[/FOTORELACJA]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Prezes na urlopie, mieszkańcy w ukropie
Jak już poprawia się jakość zdjęć przez AI Pani Lillo, to dobrze byłoby potem je obejrzeć. Ulica FEUERWACHE?
AI
19:30, 2026-06-28
Sparingowa porażka Miedzi z Zagłębiem Lubin
Zeby przetrwac obecny kryzys, to Miedz Legnica powinna kupic lub zaangazowac tego pilkkarza Roberta Lewandowskiego. Barcelona kupila juz pare czarnych i bezowych kopaczo-pilkarzy, a Robertino jest tani jak czapka sliwek!. No, ale zarzad Miedzi Legnica to zgraja chytrych skorumpowanych lapowkarzy, i nic z tego nie wyjdzie. Co z tym reklamowym *%#)!& otworz, zesraj sie, zamknij!. Ktos tam w Lca.pl ma cos z glowa?
Kibic pilki noznej.
18:55, 2026-06-28
W poniedziałek sesja absolutoryjna
A co w tym dziwnego? Tak jest wszędzie. W samorządach czy sejmie.
Do misia
18:16, 2026-06-28
W poniedziałek sesja absolutoryjna
śmieszne te głosownia , gdy ma się swoją KOalicyjną większość nie ma się z czego cieszyć , swoi popierają swoich, sami od stołków się nie odsuną
miś
18:09, 2026-06-28