Dla zdecydowanej większości Polaków nasz Papież na zawsze pozostanie tym, który odmieniając oblicze Tej Ziemi, odmienił również życie każdego z nas.


Kiedy pierwszy raz, późną wiosną 1979 roku przyjechał do nas jako papież byliśmy zdumieni, że w ten sposób ktoś do nas mówi. Słowami najprostszymi o sprawach najważniejszych. – Policzyliśmy się – mówiliśmy później. My, którzy chcieliśmy podnieść głowy, odrzucić kłamstwo, ale którzy czekaliśmy na znak. Na słowa, które papież wypowiedział do nas na Placu Zwycięstwa w Warszawie, na krakowskich Błoniach, w Częstochowie, w Gnieźnie, Oświęcimiu.[FOTORELACJA]8043[/FOTORELACJA]

Kolejne pielgrzymki były rozwinięciem tej pierwszej. Jan Paweł II zawsze znalazł odpowiednie słowa, by zareagować na nasze bieżące troski i wątpliwości. Potrafił pocieszyć, utrwalić nadzieję, utwierdzić w przekonaniach, ostrzec.
Pielgrzymki do ojczyzny, to nie jedyny, ale wystarczający powód, dla którego powinniśmy być mu wdzięczni i zawsze o nim pamiętać.[FOTORELACJA]8044[/FOTORELACJA]
2 czerwca 1997 roku Ojciec Święty Jan Paweł II odwiedził Legnicę, Odprawił uroczystą mszę świetą na legnickim lotnisku, następnie nawiedził na krótkiej modlitwie katedrę. W roku 1997 roku rada miejska nadała Janowi Pawłowi II tytuł Honorowego Obywatela Miasta Legnicy.




Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
W poniedziałek sesja absolutoryjna
Hm, wygląda bardziej na lokalnego reportera biegającego po mieście i nagrywającego krótkie info
Trochę słabo wygląda
17:42, 2026-06-28
Sparingowa porażka Miedzi z Zagłębiem Lubin
Dobry pomysł z zabraniem wyróżniających się zawodników z rezerw na obóz.
Messi
17:13, 2026-06-28
W poniedziałek sesja absolutoryjna
Sieroty po krzaku i pis patologia przebierają racicami.
Vbnm
17:00, 2026-06-28
W poniedziałek sesja absolutoryjna
Maciek bez obrazy , ale takim niedouczonym pokiemonom jak Ty , hołdującym lewackim zachowaniom musimy p-o dziękować raz na zawsze ! Miasto Legnica potrzebuje Prezydenta , a nie kierownika z zarządzaniem , jak z ADMu !!! Te miasto trzeba kochać - te miasto trzeba pieścić - o te miasto trzeba dbać , tak jak na to historia nasza wskazuje ! Idź Ty chłopie w politykie , robić gdzie indziej !! Prezydent Miasta Legnica powinien być Legniczaninem . Tak myślę .
gupi
16:57, 2026-06-28