Siatkarze Ikara Legnica ulegli 2:3 Ren-Butowi Złotoryja w trzecioligowych derbach regionu. Komplet widzów w hali przy ul. Głogowskiej obejrzał ciekawy, dwugodzinny mecz.


Na temat trzeciego seta trener Pieluch powinien ze swoimi zawodnikami dłużej porozmawiać. Jego podopieczni rozpoczęli go od 0:5. Później przegrywali już 1:10! Nic więc dziwnego, że szybko myślami zaczęli być już w partii czwartej.
W niej znów kibice oglądali dobrze grającego Ikara. - Źle weszliśmy w ten mecz. Brakowało dobrego odbioru i rozegrania. Dopiero w czwartym secie cały zespół grał tak, jak powinien. Gdy go wygraliśmy, byłem dobrej myśli przed tie-breakiem - mówi trener Bogusław Pieluch.
Niestety w decydującym secie większą odpornością psychiczną wykazali się bardziej doświadczeni zawodnicy Ren-Butu, którzy wygrali do 12 i cały mecz 3:2. Dzięki zdobytemu punktowi Ikar przybliżył się jednak do celu, jakim jest 2. miejsce w końcowej tabeli gwarantujące awans do najlepszej czwórki rozgrywek.

- Mieliśmy trochę kłopotów personalnych. Szczególnie na środku siatki. Mateusz Strzelczyk wciąż leczy kontuzję, a Filip Michalewski grał z bolącym barkiem, dlatego sporo siedział na ławce. Na rozegraniu pojawił się rekonwalescent Jakub Koncewicz, ale widać u niego jeszcze zaległości. Nie zmienia to faktu, że jeżeli mamy ambicję na grę w 2. lidze, to nie możemy takich spotkań przegrywać - dodaje szkoleniowiec Ikara.
Ikar utrzymał 2. miejsce w tabeli. Nad BTS Bolesławiec ma punkt przewagi, a przed sobą mecze z dwiema najsłabszymi drużynami w grupie. Z Ogniem Żmigród i Pogonią Góra.[FOTORELACJA]7503[/FOTORELACJA]
Ikar Legnica - Ren-But Złotoryja 2:3 (-17, 24, -18, 20, -12)
Ikar: Michalewski, Kupiński, Młotek, Śliwa, Maksymiuk, Broński - Duda oraz Koncewicz, Izba, Łuszcz, Żarczyński, Malec.
Ren-But: Biały, Goryczka, Płotnicki, Celoch, Pietrzak, Kuczyński - Napora oraz Lewicki.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Legnicę czeka ekstremalny upał!
Ja sie upałem nie przejmuje bo mam wyciskarke do soku a w piwnicy w której mieszkam mam chłodno. Jak wyciskam wyciskarkom to spiewam kolendy zaleskie.
......
10:05, 2026-06-27
Dni Legnicy i masa atrakcji na weekend
Ja bendem leżał i oglondal odbyty psuw. Fszendzie odbyty psuw fszendzie odbyty psuw fszendzie odbyty psuw...
Hejter pisowski z ku
10:00, 2026-06-27
Mmieli rację. Hałas przekracza normy
To ja jestem ciekaw co się będzie działo za jakiś dwa lata gdy strefa ekonomiczna i fabryki na lotnisku dojdą aż do torów Hałas z zakładów produkcyjnych i ruch logistyczny dużych aut i transportu wewnętrznego nie będzie cichy Co wtedy zrobią mieszkańcy tej ulicy Każą wyburzyć zakłady ?
Typ
08:14, 2026-06-27
Gdzie w Legnicy działają kurtyny wodne?
Kupaj powinien przenieść DNI LEGNICYw takie upały ludzie udaru dostaną , mało kto normalny się wybiera do parku a reszta to sie pospija , szykujcie SOR
julka
19:18, 2026-06-26