Zwycięstwem Szymona Sajnoka z grupy CCC Sprandi Polkowice zakończył się prolog 53. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego CCC Tour Grody Piastowskie.

Sajnok jazdę na szosie łączy z kolarstwem torowym. Zawodnik polkowickiej grupy jest aktualnym mistrzem świata w wieloboju, czyli tzw. omnium. Charakter trasy legnickiego kryterium pasowało mu więc wyjątkowo.
- Spuściłem trochę powietrza z opon i mokra kostka brukowa nie była taka straszna. O moim zwycięstwie zadecydowała dobra jazda na zakrętach. Na nich odjeżdżałem rywalom. Nastawiałem się na dobry wynik w Legnicy i na piątkowej czasówce w Polkowicach. W generalce szans na sukces raczej nie mam, bo górskie etapy to jeszcze nie moja bajka – mówi triumfator wyścigu w legnickim rynku.
Trasa legnickiego kryterium „Gold Lion of Legnica” nie przebiegała, jak przez wiele lat wokół zamku, tylko dookoła rynku. Kolarze ścigali się na 31 rundach. Peleton został podzielony na cztery grupy eliminacyjne. Do finałowego wyścigu awansowało 12 najlepszych.

W 53. edycji „Grodów” bierze udział 150 kolarzy z 23 drużyn. Wyścig składać się będzie z czterech etapów. W piątek w Polkowicach zostanie rozegrana jazda indywidualna na czas, a potem peleton czeka płaski etap z Polkowic do Głogowa. W sobotę kolarze wjadą w góry. Czeka ich etap z Pieszyc do Bielawy. Wyścig zakończy niedzielny etap Złotoryja – Jawor. Szczegóły na stronie: grody.com.pl. [FOTORELACJA]14266[/FOTORELACJA] [FOTORELACJA]14265[/FOTORELACJA]

Anonimowy Gość09:00, 11.05.2018
Zapowiedzieli, że wyścig rozpocznie się o 18. I jak co roku, wyścig nie rozpoczął się o ustalonej godzinie.
Czekałem, czekałem i dałem sobie spokój z taką dokładnością organizatorów.
Do tego, nie rozumiem dlaczego organizatorzy przed głównym wyścigiem pozwalali dzieciom jeździć na rowerach po pętli pomiędzy kolarzami. Przecież to było niebezpieczne.
Anonimowy Gość10:00, 11.05.2018
A gdzie pełna lista miejsc poszczególnych zawodników?
Anonimowy Gość01:00, 11.05.2018
[quote="Gość"]Zapowiedzieli, że wyścig rozpocznie się o 18. I jak co roku, wyścig nie rozpoczął się o ustalonej godzinie.
Czekałem, czekałem i dałem sobie spokój z taką dokładnością organizatorów.
Do tego, nie rozumiem dlaczego organizatorzy przed głównym wyścigiem pozwalali dzieciom jeździć na rowerach po pętli pomiędzy kolarzami. Przecież to było niebezpieczne.[/quote]
O 18:00 miała być prezentacja ekip, a wyścig o 18:30, więc wszystko zgodnie z planem typowy narzekaczu
Anonimowy Gość02:00, 11.05.2018
Ale tej prezentacji o 18 też nie było
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Legnicę czeka ekstremalny upał!
Ja sie upałem nie przejmuje bo mam wyciskarke do soku a w piwnicy w której mieszkam mam chłodno. Jak wyciskam wyciskarkom to spiewam kolendy zaleskie.
......
10:05, 2026-06-27
Dni Legnicy i masa atrakcji na weekend
Ja bendem leżał i oglondal odbyty psuw. Fszendzie odbyty psuw fszendzie odbyty psuw fszendzie odbyty psuw...
Hejter pisowski z ku
10:00, 2026-06-27
Mmieli rację. Hałas przekracza normy
To ja jestem ciekaw co się będzie działo za jakiś dwa lata gdy strefa ekonomiczna i fabryki na lotnisku dojdą aż do torów Hałas z zakładów produkcyjnych i ruch logistyczny dużych aut i transportu wewnętrznego nie będzie cichy Co wtedy zrobią mieszkańcy tej ulicy Każą wyburzyć zakłady ?
Typ
08:14, 2026-06-27
Gdzie w Legnicy działają kurtyny wodne?
Kupaj powinien przenieść DNI LEGNICYw takie upały ludzie udaru dostaną , mało kto normalny się wybiera do parku a reszta to sie pospija , szykujcie SOR
julka
19:18, 2026-06-26