Siódemka Miedź Legnica ograła we własnej hali superligowy MMTS Kwidzyn i melduje się w 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski!


– Graliśmy praktycznie w ośmiu. Kibice wypełnili trybunę prawie w całości i byli wspaniali. Dziękuję im w imieniu całego zespołu – dodał Kamil Mosiołek, jeden z bohaterów wieczoru, choć sam z taką opinią się nie zgodził. – To było Siódemka Show! – cieszył się autor 7 bramek.
Siódemka Miedź zagrała rewelacyjnie. Świetną partię rozegrali także bramkarze: Dawid Dekarz i Łukasz Mazur mieli skuteczność obron na poziomie około 40 procent.
Początek meczu należał zdecydowanie do gospodarzy. MMTS Kwidzyn do remisu doprowadził dopiero po 25 minutach, kiedy to na placu gry zaczęli meldować się podstawowi zawodnicy gości. Pierwsza część meczu zakończyła się remisem po 13.
Na początku drugiej połowie zarysowała się lekka przewaga ekipy z superligi. MMTS wygrywał: 13:14, 16:17, 19:20, 20:21. Gdy w 52 min. Kacper Adamski trafił na 22:24, wydawało się, że niespodzianki w Legnicy nie będzie. Siódemka Miedź jednak pokazała charakter i po trafieniach Mosiołka, Kacpra Majewskiego i Mateusza Wychowańca doprowadziła ponownie do remisu na sześć minut przed końcem meczu.
Emocje sięgnęły zenitu w końcówce meczu. W 59 min. Paweł Paterek wyprowadził gospodarzy na dwubramkowe prowadzenie. Goście odpowiedzieli trafieniem Kacpra Adamskiego. W ostatniej akcji Łukasz Mazur w świetnym stylu obronił rzut Michała Potocznego i to Siódemka Miedź zagra w kolejnej fazie PGNiG Pucharu Polski.
– Opłaciła się dokładna analiza przeciwnika. Doskonale bowiem wiedzieliśmy, że Potoczny 90 proc. swoich rzutów kieruje właśnie w to miejsce bramki, w które ruszył Mazur. Moja drużyna zasłużyła na szacunek. Sprawiliśmy dużą niespodziankę i nasza przygoda w pucharze trwa dalej – powiedział w rozmowie z siodemka.legnica.pl trener Paweł Wita.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"16441"}
1/16 PGNiG Pucharu Polski:
Siódemka Miedź Legnica – MMTS Kwidzyn 29:28 (13:13)
Siódemka Miedź Legnica: Mazur, Dekarz – Majewski 1, Przybylak, Płaczek 4, Kowalik, Skrabania 5, Piwko 1, Drozdalski 2, Wychowaniec 1, Styrcz 1, Mosiołek 7, Paterek 6. Kary: 4 min.
MMTS Kwidzyn: Dudek, Szczecina, Matlęga – Grzenkowicz 3, Orzechowski 1, Kryński 1, Peret 2, Adamski, Biegaj, Guziewicz 3, Netz 3, Ossowski 1, Potoczny 3, Landzwojczak 2, Przytuła 4. Kary: 6 min.
Anonimowy Gość10:00, 26.01.2020
Brawo Miedź krzakowski hajs na ręczna dawać i do super ligi jazda
Anonimowy Gość02:00, 27.01.2020
Wspaniały mecz . Brawo Siódemka
Anonimowy Gość07:00, 27.01.2020
Kasę dawać NIGDY !!!A Sponsora samemu znaleźć A nie ssać miasto. Gdzie ci wszyscy kibice sukcesu jak są mecze 1 ligi i na hali jest 100 osób.
Anonimowy Gość07:00, 27.01.2020
BRAVO!BRAVO!BRAVO!Krok po kroku,spokojnie zgodnie z planem w kierunku Superligi.A Puchar? rozgrywki po drodze,przy okazji,bezcenne doświadczenie,ukłon dla kibiców i promocja piłki ręcznej w naszym mieście a Klubu Siódemka w Polsce.I tak trzymać !!! BRAVO Wy, BRAVO Trener,BRAVO Klub Siódemka!
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Mijali rower przy drodze. Nikt nie reagował
Jesteś w stanie napisać jakiekolwiek zdanie bez błędów, matole bez szkoły?? Jesteś aż takim głąbem??
Do analfabety ......
12:39, 2026-06-27
Mijali rower przy drodze. Nikt nie reagował
Zapewne Pedau Rafau by mu POmógł! Pewnie by go doktorek Dawidek ratował w VIP saloniku w szpitalu południowym. Do budy, przygłupy!
Do ...... i Alek
12:34, 2026-06-27
Legnicę czeka ekstremalny upał!
A co z psami w schronisku??
Kamila z Kłodzka
12:30, 2026-06-27
Legnicę czeka ekstremalny upał!
3 stopień to już kryzys. DPS-y zabezpieczone? Szpital nie potrzebuje pomocy? Mamy jakieś punkty w mieście, gdzie seniorzy mogą się ochłodzić? Pan kierownik miasta zwołał posiedzenie powiatowego centrum czy kręci rolkę? Oczywiście z apelem o pozostanie w domu a nie wudział w koncercie, bo o to prosimy mieszkańców podczas 3-ki...
lipa
12:23, 2026-06-27