Gorący jak czardasz i ostry jak papryka był piknik węgierski w Parku Miejskim. Część legniczan właśnie tam spędziła pierwszy dzień maja.

Degustując potrawy węgierskiej kuchni uczestnicy pikniku mogli wziąć udział w konkursach, rzecz jasna dotyczących kraju naszych bratanków. Nie brakło także węgierskiej muzyki w wykonaniu Tria Taklamakan. Koneserzy arii operetkowwych wysłuchać mogli ich w wykonaniu Magdaleny Marchewki, Rafała Majznera i Jakuba Gajdeckiego.
We wtorek 2 maja świętować będziemy Dzień Flagi. Tym razem w barwy białe i czerwone „ubierze się” rynek. Poniżej prezentujemy program obchodów:
14: 00 - szczudlarze i malowane twarze - animacje Teatru Avatar
14: 00 - zajęcia dla dzieci (Galeria Satyrykon): „Zrób własny miedzioryt” - warsztaty miedziorytnicze, „Moja flaga” - warsztaty plastyczne, „W krainie bajek” - projekcja filmów animowanych, „Zrób swoją bajkę” - warsztaty animacji filmowej
16:00 - „W bieli i czerwieni” - happening rozwijania flagi, wspólne zdjęcie legniczan
17:00 - Zamek Piastowski - zwiedzanie z przewodnikiem
::video{"type":"single","item":"5057"}
[FOTORELACJA]12750[/FOTORELACJA][FOTORELACJA]12751[/FOTORELACJA]




Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Makabryczne odkrycie. Dwa ciała w mieszkaniu
jak to byli ukrainskie scierwa to super wiadomosc
n nmuyud
11:55, 2026-06-28
Makabryczne odkrycie. Dwa ciała w mieszkaniu
Piękna śmierć, umarli robiąc to co kochali najbardziej
Doborowy_Prestigitat
11:54, 2026-06-28
Sparingowa porażka Miedzi z Zagłębiem Lubin
Panie trenerze zabawy z piłką na polu karnym bardzo często kończą się tak jak w meczu z Zagłębiem. Dwie z trzech bramek to efekt pańskiej wizji gry Miedzianki. Nie wróżę sukcesów tym sposobem gry.
PIŁ
11:19, 2026-06-28
Mmieli rację. Hałas przekracza normy
zrobić progi spowalniające jak na ulicy Powstańców Śąskich co 100 metrów i będzie spokój hi hi hi hi hi
L.l.l.
11:01, 2026-06-28