Motoryzacja i transport w Legnicy - Serwis tematyczny | Portal Miejski LCA.pl

Zamknij
Polecamy

Dodaj komentarz

Umiesz dobrze jeździć? Sprawdź się w WORD!

J(lca.pl) 12:29, 29.04.2017 Aktualizacja: 18:24, 23.10.2025
Skomentuj Umiesz dobrze jeździć? Sprawdź się w WORD!

W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego przy ul. Bydgoskiej powstał Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy. Inwestycja pochłonęła 4,2 mln zł.

- To pierwsze takie miejsce na Dolnym Śląsku. Czego kierowcy mogą się w naszym ośrodku nauczyć? Przede wszystkim panowania nad pojazdem w trudnych warunkach drogowych - mówi Radosław Gesella, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Legnicy.

Otwarty w piątek obiekt dysponuje dwoma płytami poślizgowymi – prostokątną i pierścieniową. Wyposażony jest także w urządzenie destabilizujące tor jazdy, polegające m.in. na raptownym włączaniu kurtyn wodnych. Powstała też wieża, z której można nie tylko obserwować postępy kursantów, ale i zdalnie utrudniać im warunki drogowe.

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy będzie służył kursantom. WORD zamierza też wykorzystywać go komercyjnie.

- Nasza oferta szkoleniowa adresowana jest wyłącznie do posiadaczy prawa jazdy kategorii A i B. Osoby nieposiadające, co najmniej jednego z tych uprawnień, nie mają możliwości wzięcia udziału w treningach. Do dyspozycji kierowców są samochody należące do ośrodka, głownie toyoty i skody. Nowe kwalifikacje można też będzie zdobyć we własnym aucie - wyjaśnia dyrektor Gesella.

::video{"type":"single","item":"5036"}

[FOTORELACJA]12724[/FOTORELACJA]
(J(lca.pl))
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Prezes na urlopie, mieszkańcy w ukropie

Prezio Szynalski to stary dziadek, który 10 lat temu został emerytem i dalej trzepie forsę, no bo ma właściwą legitymację partyjną.

Kooper

15:41, 2026-06-28

W poniedziałek sesja absolutoryjna

Prezydent nie może dostać wotum zaufania i absolutorium. Od ponad dwóch lat nie dotrzymuje złożonych obietnic przedwyborczych. Ponadto działa na szkodę mieszkańców i Legnicy. Maksymalizuje obciążenia finansowe mieszkańców poprzez podnoszenie na najwyższe dopuszczalne poziomy podatki lokalne. Opłaty lokalne np. za wodę albo śmieci wzrosły o kilkadziesiąt procent a dla przedsiębiorców ponad 100 procent. W ciągu dwóch lat zadłużenie Legnicy zostało zwiększone o kolejne 100 mln zł. Obiecywał rozwijać Legnicę, a faktycznie zwija i likwiduje. Najwięcej w dziedzinie kultury. Zmniejszona dotacja dla teatru, likwidacja schroniska młodzieżowego, likwidacja Harcerzaka, likwidacja Izby Wytrzeźwień i wystawienie budynku na sprzedaż, wystawienie na sprzedaż budynków Ekonoma i Spożywczaka zamiast je wyremontować i rozwijać w Legnicy szkolnictwo na poziomie szkół średnich. Z zapowiadanej dużej chmury pozyskanych dotacji i dofinansowań zewnętrznych spadł mały deszcz. Tworzy pola do konfliktu z różnymi grupami społecznymi naszego miasta. Prezydent jest bezradny i bezsilny wobec wyzwań, w których znalazło się nasze miasto i mieszkańcy. Nie umie współpracować z ludźmi. Otacza się miernotami, a na stanowiskach kierowniczych w strukturach ratusza wciąż destabilizacja. Odchodzą ludzie, których zatrudniał obecny prezydent. Tego obrazu złego prezydenta dopełnia brak czasu dla mieszkańców oraz prezentowana buta i arogancja na sesjach rady miejskiej. Tak dalej być nie może. Kupaj musi odejść ze stanowiska prezydenta Legnicy.

SET

15:38, 2026-06-28

Koncert uwielbieniowy ku czci patronów diecezji

Cuchniesz czosnkiem...

Do Ron

14:09, 2026-06-28

Makabryczne odkrycie. Dwa ciała w mieszkaniu

Mykola, stul, banderowcu.

Do ?

14:08, 2026-06-28

0%