Orły Legnica zwyciężyły w regionalnym „Deichmann Minimistrzostwach”. Legniczanie z szesnastu spotkań wygrali aż czternaście. Dzięki zwycięstwu Orły zagrają w finale ogólnopolskim w Wałbrzychu.

Zespół złożony z młodych zawodników Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica podczas zawodów był prowadzony przez Marcina Romanowskiego.
- Mimo, że za przeciwników mieliśmy piłkarzy Zagłębia Lubin to daliśmy radę - mówi opiekun legnickich zawodników.
- Nasi chłopcy pokazali prawdziwy charakter i na tle lubińskich zespołów wypadli po prostu fantastycznie. Jestem przekonany, że w przyszłości jeszcze nie raz usłyszymy o tych dzieciakach, bo dla nich gra w piłkę nożną jest ważną częścią ich życia – dodaje Romanowski.
Trzeba zaznaczyć, że każda drużyna występującą w „Deichmann Minimistrzostwach” losuje drużynę narodową pod szyldem której będzie grała w turnieju. Orły Legnica broniły barw reprezentacji Włoch.
W Lubinie za swoich przeciwników mieli Republikę Południowej Afryki, Chorwację, Czechy, Grecję, Portugalię i Niemcy. Udział Orłów Legnica w tegorocznej edycji Deichmanna był wspólną inicjatywą rodziców młodych adeptów futbolu.
Orły wystąpiły w następującym składzie: Błażej Morawski (jedyny bramkarz, który w czasie rozgrywek strzelił 3 gole), Patryk Sacha (zdobył tytuł Króla Strzelców - zdobywając 39 goli), Jakub Akacki (34 bramki), Jakub Romanowski (19 bramek), Jakub Latoch (19 bramek), Darius Domagała (19 bramek), Adrian Sawicki (18 bramek), Wiktor Sałek (11 bramek), Paweł Baran (10 bramek) oraz Arkadiusz Tekiele (9 bramek).
W Wałbrzychu w finale ogólnopolskim zagrają drużyny m.in. z Warszawy, Łodzi, Krakowa i Poznania.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"11344"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Koncert uwielbieniowy ku czci patronów diecezji
Nie należy zapominać, że wspomniani święci byli rodowitymi Żydami i nosili imiona Szaweł i Szymon. Kościół przerobił im imiona na Paweł i Piotr, żeby namieszać ludziom w głowach.
Ron
13:49, 2026-06-28
Makabryczne odkrycie. Dwa ciała w mieszkaniu
Na pewno pili alkohol z mety bo po 22:00 nie mogli kupić w sklepie bo prohibicja obowiązuje. Ponieważ nie doczekali by do rana to postanowili iść tam gdzie prohibicję mają gdzieś i trafili na jakiś szemrany alkohol lub po pymetanol...🤣🤣🤣
Zzzzzz.....
13:24, 2026-06-28
Sparingowa porażka Miedzi z Zagłębiem Lubin
Jechać ze Złomem Legnica! Brawo! 3:0!!!!! Widać, że Złom nie dorasta Lubinowi do pięt!
Brawo Zagłębie!
13:19, 2026-06-28
Makabryczne odkrycie. Dwa ciała w mieszkaniu
jak to byli ukrainskie scierwa to super wiadomosc
n nmuyud
11:55, 2026-06-28