Kultura i rozrywka - Cała legnicka kultura i rozrywka w jednym miejscu | Portal Miejski LCA.pl

Zamknij
Polecamy

Dodaj komentarz

Zakończyły się eliminacje rejonowe OKR. Wiadomo, kto wystąpi w kolejnym etapie konkursu

Lilla Sadowska Lilla Sadowska 19:59, 19.04.2026 Aktualizacja: 13:16, 19.04.2026
Skomentuj Znamy wyniki eliminacji rejonowych OKR i listę osób, które awansowały dalej Ogólnopolski Konkurs Recytatorski (Karol Budrewicz)

15 recytatorów stanęło na scenie podczas eliminacji rejonowych 71. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbyły się w sobotę 18 kwietnia w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej. Jury przyznało nagrody i wyróżnienia w kilku kategoriach, a najlepsi uczestnicy wywalczyli awans do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się już w maju.

 

::photoreport{"type":"check-for-article","item":"24387"}

 

Jury obejrzało wszystkie występy i po obradach rozdzieliło nagrody w czterech turniejach

 

W skład jury weszli aktorzy Teatru Modrzejewskiej Małgorzata Urbańska i Paweł Palcat oraz aktorka i pedagożka Akademii Sztuk Teatralnych Jolanta Solarz-Szwed. Po wysłuchaniu 15 prezentacji zapadły decyzje o nagrodach i wyróżnieniach w poszczególnych kategoriach.

W turnieju recytatorskim w kategorii dorosłych wyróżnienie otrzymał Mateusz Nowak. W kategorii młodzieżowej nagrodę zdobył Lourenco Cezary Diogo, a wyróżnienie trafiło do Zuzanny Zajko.

W turnieju teatrów jednego aktora nagrody przyznano Weronice Jadwisieńczak, Hannie Sawczuk i Karolinie Kasprzyk. W turnieju poezji śpiewanej pierwsze miejsce zdobyła Ewa Krężel, a pozaregulaminowe wyróżnienie za aranż otrzymał Antoni Jabłoński.

 

Znamy uczestników, którzy wystąpią w majowych eliminacjach wojewódzkich

 

Jury przyznało również dodatkową nagrodę pozaregulaminową dla Patrycji Jarosz ze Spółdzielczego Domu „Piast” w Jaworze za pracę pedagogiczną z uczestnikami i stworzenie silnej grupy artystycznej.

Awans do eliminacji wojewódzkich wywalczyli Mateusz Nowak, Lourenco Cezary Diogo, Weronika Jadwisieńczak w turnieju teatrów jednego aktora, Hanna Sawczuk, Karolina Kasprzyk oraz Ewa Krężel.

Eliminacje wojewódzkie odbędą się 8 maja w Akademii Sztuk Teatralnych imienia Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

W poniedziałek sesja absolutoryjna

Czy presidęt ma wyciskarke do owocuw? Wyciskarka to symbol statósu społecznego

.....

16:53, 2026-06-28

W poniedziałek sesja absolutoryjna

Czy prezydent Legnicy otrzyma wotum zaufania? Ciekawe pytanie. I równie ciekawe jest to, co dzieje się wokół całej tej dyskusji. Na tzw. „trzeciakowym portalu” radni zostali nazwani bumelantami. Skąd ta retoryka? Czy to próba wywierania presji na tych, którzy mają podejmować decyzje w imieniu mieszkańców? I jeszcze pytanie do radnych: czy nie czujecie się czasem jak maszynki do głosowania? Odnoszę wrażenie, że nawet jeśli nie zgadzacie się za jakimś rozwiązaniem, ostatecznie musicie zagłosować „za”. Bo patrząc na niektórych radnych można odnieść takie wrażenie. Co właściwie dzieje się w tym naszym mieście???? Drodzy Radni, Legnica jest w Waszych rękach. Niezależnie od barw politycznych, głosujcie zgodnie z własnym sumieniem i w interesie mieszkańców. Każda decyzja dotycząca naszego miasta ma znaczenie. Mieszkańcy oczekują odwagi, odpowiedzialności i samodzielności, a nie jedynie realizowania politycznych ustaleń.

Nie dajcie się

16:27, 2026-06-28

W poniedziałek sesja absolutoryjna

Będzie Baranowski ?

Vbnm

16:15, 2026-06-28

W poniedziałek sesja absolutoryjna

SET - jakie zioła ty palisz, że piszesz takie brednie ? powinni ciebie posadzić na leżaku na placu Słowiańskim inwestycji minionej ekipy. Ta załoga ratusza przez 2 lata zrobiła więcej niż poprzednia przez 22 lata - i to nie tylko drogi, inwestycje czy profilaktyka medyczna. Widać wykopali ciebie z ratusza za nieróbstwo i musisz odreagować.

mariolka

16:05, 2026-06-28

0%