Ponad sto dwadzieścia osób wybrało się w magiczną podróż do muzycznego świata Anny German, wielkiej i niezapomnianej diwy polskiej, włoskiej i rosyjskiej piosenki.

Listopad to miesiąc, który nastraja nostalgicznie. Takie właśnie nostalgiczne w większości są piosenki Anny German.
- Pomyśleliśmy o tym żeby przypomnieć jej trudny i ambitny repertuar. Wcześniej przypominaliśmy Agnieszkę Osiecką, Czesława Niemena. To wielcy artyści, niestety, często młodzieży nieznani – mówi Agnieszka Socha z Młodzieżowego Centrum Kultury.
- A przecież ich muzyka to muzyka, która łączy pokolenia, ich piosenki natomiast niosą z sobą to „coś”, mają jakieś przesłanie. Młodzież poznaje je także dzięki takim spotkaniom.
Anna German odeszła od nas w 1982 roku. Dla wielu więc jest postacią bardzo odległą, przypomnianą niedawno dzięki filmowi w reżyserii Waldemara Krzystka. Teraz jej wspomnienie zostało przywołane podczas wieczorku w Młodzieżowym Centrum Kultury. Zapełniona po brzegi sala świadczy, na której miejsca zajęłi słuchacze reprezentujący właściwie wszystkie pokolenia, o tym, że wielu z nas to "coś" jest zarówno bliskie i potrzebne.[FOTORELACJA]10482[/FOTORELACJA]

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
W poniedziałek sesja absolutoryjna
Czy prezydent Legnicy otrzyma wotum zaufania? Ciekawe pytanie. I równie ciekawe jest to, co dzieje się wokół całej tej dyskusji. Na tzw. „trzeciakowym portalu” radni zostali nazwani bumelantami. Skąd ta retoryka? Czy to próba wywierania presji na tych, którzy mają podejmować decyzje w imieniu mieszkańców? I jeszcze pytanie do radnych: czy nie czujecie się czasem jak maszynki do głosowania? Odnoszę wrażenie, że nawet jeśli nie zgadzacie się za jakimś rozwiązaniem, ostatecznie musicie zagłosować „za”. Bo patrząc na niektórych radnych można odnieść takie wrażenie. Co właściwie dzieje się w tym naszym mieście???? Drodzy Radni, Legnica jest w Waszych rękach. Niezależnie od barw politycznych, głosujcie zgodnie z własnym sumieniem i w interesie mieszkańców. Każda decyzja dotycząca naszego miasta ma znaczenie. Mieszkańcy oczekują odwagi, odpowiedzialności i samodzielności, a nie jedynie realizowania politycznych ustaleń.
Nie dajcie się
16:27, 2026-06-28
W poniedziałek sesja absolutoryjna
Będzie Baranowski ?
Vbnm
16:15, 2026-06-28
W poniedziałek sesja absolutoryjna
SET - jakie zioła ty palisz, że piszesz takie brednie ? powinni ciebie posadzić na leżaku na placu Słowiańskim inwestycji minionej ekipy. Ta załoga ratusza przez 2 lata zrobiła więcej niż poprzednia przez 22 lata - i to nie tylko drogi, inwestycje czy profilaktyka medyczna. Widać wykopali ciebie z ratusza za nieróbstwo i musisz odreagować.
mariolka
16:05, 2026-06-28
Prezes na urlopie, mieszkańcy w ukropie
Prezio Szynalski to stary dziadek, który 10 lat temu został emerytem i dalej trzepie forsę, no bo ma właściwą legitymację partyjną.
Kooper
15:41, 2026-06-28