Na stadionie przy ulicy Grabskiego w Legnicy odbył się kolejny, trzydziesty pierwszy turniej poświęcony pamięci legendarnego działacza piłkarskiego. Młodzi zawodnicy Śląska Wrocław okazali się bezkonkurencyjni, pokonując w emocjonującej rywalizacji gospodarzy z Konfeksu oraz drużynę Górnika Polkowice.
Tegoroczna rywalizacja trampkarzy musiała zmierzyć się z wyjątkowo trudnymi warunkami pogodowymi. Ekstremalne upały, które opanowały region, wymusiły zmiany w harmonogramie rozgrywek.
Z powodu wysokich temperatur do Legnicy nie dotarły awizowane wcześniej drużyny ze Zgorzelca i Złotoryi. W tej sytuacji organizatorzy podjęli decyzję o przeprowadzeniu zawodów w systemie każdy z każdym, z meczem i rewanżem pomiędzy trzema obecnymi ekipami.
Zacięta rywalizacja na murawie przyniosła wiele sportowych emocji. Ostatecznie najwyższe miejsce na podium wywalczyła drużyna Śląska Wrocław, która w całym turnieju zgromadziła 7 punktów.
Na drugim miejscu uplasowali się piłkarze legnickiego Konfeksu, kończąc zmagania z dorobkiem 5 punktów. Trzecią pozycję zajął Górnik Polkowice, który zgromadził na swoim koncie 4 punkty, udowadniając wysoki poziom sportowy wszystkich uczestników.
Poza sukcesami drużynowymi, organizatorzy nagrodzili najbardziej wyróżniających się zawodników. Tytuł najlepszego piłkarza turnieju trafił do Wiktora Czapińskiego z Konfeksu Legnica.
Doceniono także osiągnięcia strzeleckie oraz defensywne. Królem strzelców z dwoma trafieniami został Dariusz Barczuk z Górnika, najlepszym bramkarzem wybrano Jakuba Oniszko z tego samego klubu, a miano najlepszego obrońcy otrzymał Mikołaj Kazek ze Śląska Wrocław.
Memoriał Włodzimierza Jantury to wydarzenie z długą tradycją, kultywowane od 1995 roku. Patron turnieju był cenionym działaczem piłkarskim, który przez lata wspierał rozwój młodzieży w Miedzi oraz w Konfeksie Legnica.
Włodzimierz Jantura zmarł przedwcześnie w kwietniu 1994 roku, mając zaledwie 52 lata. Dzisiejsze zawody są dowodem na to, że pamięć o jego wkładzie w lokalny sport jest wciąż żywa wśród kolejnych pokoleń piłkarzy.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Pożegnania tygodnia w Legnicy
Ta Pani redaktor powinna zmienić zdjęcie uśmiechnięta buzia przy nekrologach troche to nie pasuje
Pan
17:56, 2026-06-28
W poniedziałek sesja absolutoryjna
Racice to ma twoja matka, locha, knurze.
Do Vbnm
17:56, 2026-06-28
W poniedziałek sesja absolutoryjna
Ola von
pilarz
17:46, 2026-06-28
W poniedziałek sesja absolutoryjna
Hm, wygląda bardziej na lokalnego reportera biegającego po mieście i nagrywającego krótkie info
Trochę słabo wygląda
17:42, 2026-06-28