Sport Legnica - Aktualności i Wydarzenia Sportowe z Powiatu Legnickiego i Regionu

Zamknij
Polecamy

Dodaj komentarz

Wrocławski Śląsk najlepszy w Legnicy: XXXI Memoriał im. Włodzimierza Jantury za nami

Ula Chojnacka Ula Chojnacka 15:59, 28.06.2026 Aktualizacja: 14:09, 28.06.2026
Skomentuj XXXI Memoriał im. Włodzimierza Jantury za nami XXXI Memoriał im. Włodzimierza Jantury (Mat. prasowy)

Na stadionie przy ulicy Grabskiego w Legnicy odbył się kolejny, trzydziesty pierwszy turniej poświęcony pamięci legendarnego działacza piłkarskiego. Młodzi zawodnicy Śląska Wrocław okazali się bezkonkurencyjni, pokonując w emocjonującej rywalizacji gospodarzy z Konfeksu oraz drużynę Górnika Polkowice.

Ekstremalna pogoda wpłynęła na listę uczestników

Tegoroczna rywalizacja trampkarzy musiała zmierzyć się z wyjątkowo trudnymi warunkami pogodowymi. Ekstremalne upały, które opanowały region, wymusiły zmiany w harmonogramie rozgrywek.

Z powodu wysokich temperatur do Legnicy nie dotarły awizowane wcześniej drużyny ze Zgorzelca i Złotoryi. W tej sytuacji organizatorzy podjęli decyzję o przeprowadzeniu zawodów w systemie każdy z każdym, z meczem i rewanżem pomiędzy trzema obecnymi ekipami.

Dominacja wrocławian na stadionie przy ul. Grabskiego

Zacięta rywalizacja na murawie przyniosła wiele sportowych emocji. Ostatecznie najwyższe miejsce na podium wywalczyła drużyna Śląska Wrocław, która w całym turnieju zgromadziła 7 punktów.

Na drugim miejscu uplasowali się piłkarze legnickiego Konfeksu, kończąc zmagania z dorobkiem 5 punktów. Trzecią pozycję zajął Górnik Polkowice, który zgromadził na swoim koncie 4 punkty, udowadniając wysoki poziom sportowy wszystkich uczestników.

Indywidualne wyróżnienia dla młodych talentów

Poza sukcesami drużynowymi, organizatorzy nagrodzili najbardziej wyróżniających się zawodników. Tytuł najlepszego piłkarza turnieju trafił do Wiktora Czapińskiego z Konfeksu Legnica.

Doceniono także osiągnięcia strzeleckie oraz defensywne. Królem strzelców z dwoma trafieniami został Dariusz Barczuk z Górnika, najlepszym bramkarzem wybrano Jakuba Oniszko z tego samego klubu, a miano najlepszego obrońcy otrzymał Mikołaj Kazek ze Śląska Wrocław.

Pamięć o legendzie legnickiego futbolu

Memoriał Włodzimierza Jantury to wydarzenie z długą tradycją, kultywowane od 1995 roku. Patron turnieju był cenionym działaczem piłkarskim, który przez lata wspierał rozwój młodzieży w Miedzi oraz w Konfeksie Legnica.

Włodzimierz Jantura zmarł przedwcześnie w kwietniu 1994 roku, mając zaledwie 52 lata. Dzisiejsze zawody są dowodem na to, że pamięć o jego wkładzie w lokalny sport jest wciąż żywa wśród kolejnych pokoleń piłkarzy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%