Sport Legnica - Aktualności i Wydarzenia Sportowe z Powiatu Legnickiego i Regionu

Zamknij
Polecamy

Dodaj komentarz

Sebastian Szmyt zwycięzcą kunickiego Herkulesa

J(lca.pl) 00:52, 29.04.2018 Aktualizacja: 08:48, 23.10.2025
Skomentuj Sebastian Szmyt zwycięzcą kunickiego Herkulesa

21. edycja zawodów kulturystycznych o puchar Wójta Kunic była rekordowa. Na starcie stanęło bowiem aż 48 zawodników i zawodniczek. Najlepszym zawodnikiem sędziowie uznali Sebastiana Szmyta z TKKF Winogrady Poznań.

Sylwester Szmyt najpierw zwyciężył w swojej kategorii wagowej do 90 kg, a potem nie dał szans rywalom w rywalizacji OPEN. Tym samym okazały puchar wójta Kunic Zdzisława Tersy pojechał w tym roku do stolicy Wielkopolski. W finałowej rozgrywce udział wzięli również Artur Kozieł – najlepszy zawodnik w kat. ponad 90 kg oraz Michał Okoń – triumfator w kat. do 80 kg.

W kategorii juniorów w tym roku rywalizowało tylko dwóch kulturystów. Wygrał Grzegorz Mysłek z Olimpu Zabrze, a drugim miejscem musiał zadowolić się reprezentant Paco Lublin Daniel Górny.

Po raz pierwszy w Kunicach rywalizowano w konkurencjach fitness. Dodajmy, że licznie obsadzonych – na scenie zobaczyliśmy 8 kobiet i aż 16 mężczyzn! Wśród kobiet wygrała Julita Koper z Olimpu Zabrze, w zawodach męskich - jej klubowy kolega Adrian Urgacz. Do finału niestety nie udało się awansować legniczaninowi Jakubowi Fajkielowi reprezentującemu Piasta Jawor.

Nagrody dla najlepszych zawodników Herkulesa tradycyjnie wręczał wójt Zdzisław Tersa, a pomagali mu przedstawiciele rady gminy Jolanta Urbańska-Szymonik i Władysław Mielniczuk, sekretarz gminy Beata Taczyńska-Pietruś oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu Jacek Stacewicz. 

Wyniki zawodów Herkules 2018:

Juniorzy

1. Grzegorz Mysłek (Paco Lublin)

2. Daniel Górny (Olimp Zabrze)

Kat. 80 kg

1. Michał Okoń (Paco Lublin)

2. Łukasz Mizera (Sandow Śrem)

3. Tomasz Woźniczka (Sandow Śrem)

Kat. 90 kg:

1. Sebastian Szmyt (TKKF Winogrady Poznań)

2. Sebastian Kukuć (Sandow Śrem)

3. Mariusz Przybyła (Body Line Group Łódź)

Kat. pow. 90 kg

1. Artur Kozieł (Olimp Zabrze)

2. Robert Lejk (Violetta Bydgoszcz)

3. Paweł Sawicki (Black&White Ostrowiec Św.)

OPEN

1. Sebastian Szmyt (TKKF Winogrady Poznań)

2. Artur Kozieł (Olimp Zabrze)

3. Michał Okoń (Paco Lublin)

Fitness plażowe mężczyzn

1. Adrian Urgacz (Olimp Zabrze)

2. Oskar Tchorzewski (Michael Warszawa)

3. Sandro Solowiej (Black&White Ostrowiec Św.)

Bikini Fitness kobiet

1. Julita Koper (Olimp Zabrze)

2. Katarzyna Chłopecka (Black&White Ostrowiec Św.)

3. Anna Operchał (SSiR Kunicka Gorzów Wlkp.)[FOTORELACJA]14216[/FOTORELACJA]

::video{"type":"single","item":"6800"}

(J(lca.pl))
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Prezes na urlopie, mieszkańcy w ukropie

Prezio Szynalski to stary dziadek, który 10 lat temu został emerytem i dalej trzepie forsę, no bo ma właściwą legitymację partyjną.

Kooper

15:41, 2026-06-28

W poniedziałek sesja absolutoryjna

Prezydent nie może dostać wotum zaufania i absolutorium. Od ponad dwóch lat nie dotrzymuje złożonych obietnic przedwyborczych. Ponadto działa na szkodę mieszkańców i Legnicy. Maksymalizuje obciążenia finansowe mieszkańców poprzez podnoszenie na najwyższe dopuszczalne poziomy podatki lokalne. Opłaty lokalne np. za wodę albo śmieci wzrosły o kilkadziesiąt procent a dla przedsiębiorców ponad 100 procent. W ciągu dwóch lat zadłużenie Legnicy zostało zwiększone o kolejne 100 mln zł. Obiecywał rozwijać Legnicę, a faktycznie zwija i likwiduje. Najwięcej w dziedzinie kultury. Zmniejszona dotacja dla teatru, likwidacja schroniska młodzieżowego, likwidacja Harcerzaka, likwidacja Izby Wytrzeźwień i wystawienie budynku na sprzedaż, wystawienie na sprzedaż budynków Ekonoma i Spożywczaka zamiast je wyremontować i rozwijać w Legnicy szkolnictwo na poziomie szkół średnich. Z zapowiadanej dużej chmury pozyskanych dotacji i dofinansowań zewnętrznych spadł mały deszcz. Tworzy pola do konfliktu z różnymi grupami społecznymi naszego miasta. Prezydent jest bezradny i bezsilny wobec wyzwań, w których znalazło się nasze miasto i mieszkańcy. Nie umie współpracować z ludźmi. Otacza się miernotami, a na stanowiskach kierowniczych w strukturach ratusza wciąż destabilizacja. Odchodzą ludzie, których zatrudniał obecny prezydent. Tego obrazu złego prezydenta dopełnia brak czasu dla mieszkańców oraz prezentowana buta i arogancja na sesjach rady miejskiej. Tak dalej być nie może. Kupaj musi odejść ze stanowiska prezydenta Legnicy.

SET

15:38, 2026-06-28

Koncert uwielbieniowy ku czci patronów diecezji

Cuchniesz czosnkiem...

Do Ron

14:09, 2026-06-28

Makabryczne odkrycie. Dwa ciała w mieszkaniu

Mykola, stul, banderowcu.

Do ?

14:08, 2026-06-28

0%