Nietypowym koncertem chóru na jednym z legnickich podwórek, zakończyło się spotkanie Kawiarenki Obywatelskiej, na spotkaniu której mówiono o przygotowanniach do 50. Ogólnopolskiego Turnieju Chórów Legnica Cantat.

Tym razem chór zaśpiewał jesienią na jednym z legnickich podwórek. Koncert jest zapowiedzią przyszłorocznego, jubileuszowego, pięćdziesiątego turnieju Legnica Cantat. Zapowiedzią, a jednocześnie zaproszeniem do wspólnego działania, do próby stworzenia niezwykłej oprawy wielkiej jubileuszowej imprezy. Miejsce, w którym się odbył miało swoją swoistą symbolikę.

„O, gdybym kiedy dożył tej pociechy, Żeby te księgi zbłądziły pod strzechy” - napisał niegdyś wieszcz. Zamierzeniem Legnickiego Centrum Kultury jest, by pod strzechy trafiła także muzyka chóralna, która choć wszyscy ją kojarzą z dostojnymi wnętrzami i pięnymi strojami, równie pięknie brzmi w przesmyku pomiędzy domami.
Pomysłodawcą tego, swego rodzaju muzycznego performance, był Marek Sztark, niezależny animator kultury i rozwoju lokalnego, który z pewnością jeszcze niejeden raz legniczan zaskoczy.[FOTORELACJA]13362[/FOTORELACJA]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Sparingowa porażka Miedzi z Zagłębiem Lubin
Dobry pomysł z zabraniem wyróżniających się zawodników z rezerw na obóz.
Messi
17:13, 2026-06-28
W poniedziałek sesja absolutoryjna
Sieroty po krzaku i pis patologia przebierają racicami.
Vbnm
17:00, 2026-06-28
W poniedziałek sesja absolutoryjna
Maciek bez obrazy , ale takim niedouczonym pokiemonom jak Ty , hołdującym lewackim zachowaniom musimy p-o dziękować raz na zawsze ! Miasto Legnica potrzebuje Prezydenta , a nie kierownika z zarządzaniem , jak z ADMu !!! Te miasto trzeba kochać - te miasto trzeba pieścić - o te miasto trzeba dbać , tak jak na to historia nasza wskazuje ! Idź Ty chłopie w politykie , robić gdzie indziej !! Prezydent Miasta Legnica powinien być Legniczaninem . Tak myślę .
gupi
16:57, 2026-06-28
W poniedziałek sesja absolutoryjna
Czy presidęt ma wyciskarke do owocuw? Wyciskarka to symbol statósu społecznego
.....
16:53, 2026-06-28