Za nami Międzynarodowy Mikołajkowy Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Legnicy dla chłopców z rocznika 2007 i młodsi. Ostatecznie najlepszy okazał się zespół Amico Lubin, który wyprzedził Junak Drohobycz i Górnika Polkowice.

Przed rozpoczęciem drugiego dnia turnieju w gronie głównych faworytów upatrywano zespoły z Drohobycza i Polkowic, jednak dwójkę faworytów pogodziła drużyna Amico Lubin. Podopieczni trenera Dudziaka wygrali pięć spotkań i zremisowali tylko z ukraińską ekipą. Ci natomiast stracili punkty jeszcze z Górnikiem, przez co zajęli drugie miejsce, zaś polkowiczanie okupili najniższy stopień podium.
Najlepsze zespoły z rąk Prezydenta Legnicy otrzymały puchary oraz vouchery na sprzęt sportowy od marki Saller Polska. Dodatkowe trofeum zdobył również Junak Drohobycz, który od Prezydenta Tadeusza Krzakowskiego otrzymał puchar za najlepszą zagraniczną drużynę turnieju. Ponadto wszystkie zespoły, które zagrały w sobotę dostały od Mikołaja paczki ze słodyczami. Ci, którzy awansowali do niedzielnych zmagań wzbogacili się także o wyjątkowe gadżety Polskiego Związku Piłki Nożnej.
Klasyfikacja końcowa:
Amico Lubin
Junak Drohobycz (Ukraina)
Górnik Polkowice
Miedź Legnica
FK Blansko
Juventus Legnica
Kopalniak Gaworzyce
Wyniki z fazy grupowej (sobota)
Grupa 1:
Konfeks Legnica – Prochowiczanka Prochowice 4:2
Górnik Polkowice – Chojnowianka Chojnów 11:0
Prochowiczanka Prochowice – Chojnowianka Chojnów 11:0
Konfeks Legnica – Górnik Polkowice 1:5
Górnik Polkowice – Prochowiczanka Prochowice 5:0
Chojnowianka Chojnów – Konfeks Legnica 0:0
Grupa 2:
Górnik Złotoryja – Wilkowianka Wilków 1:0
Junak Drohobycz – Mewa Kunice 2:1
Wilkowianka Wilków – Mewa Kunice 0:3
Górnik Złotoryja – Junak Drohobycz 1:2
Junak Drohobycz – Wilkowianka Wilków 3:0
Mewa Kunice – Górnik Złotoryja 2:2
Grupa 3:
Czarni Rokitki – Grot Mazurowice 3:1
FK Blansko – Amico Lubin 2:2
Grot Mazurowice – Amico Lubin 1:7
Czarni Rokitki – FK Blansko 1:7
FK Blansko – Grot Mazurowice 4:0
Amico Lubin – Czarni Rokitki 5:0
Grupa 4:
Chrobry Głogów – ZZPD Górnik Lubin 4:0
Iskra Kochlice – Kopalniak Gaworzyce 1:2
ZZPD Górnik Lubin – Kopalniak Gaworzyce 1:2
Chrobry Głogów – Iskra Kochlice 1:1
Iskra Kochlice – ZZPD Górnik Lubin 4:1
Kopalniak Gaworzyce – Chrobry Głogów 0:0
Grupa 5:
Miedź Legnica – Sokół Jerzmanowa 1:0
FA Legnica – Stal Chocianów 0:2
Sokół Jerzmanowa – Stal Chocianów 0:0
Miedź Legnica – FA Legnica 4:1
FA Legnica – Sokół Jerzmanowa 1:8
Stal Chocianów – Miedź Legnica 0:1
Grupa 6:
SP 4 Chojnów – Zadzior Buczyna 2:0
Zamet Przemków – Juventus Legnica 0:1
Zadzior Buczyna – Juventus Legnica 0:3
SP 4 Chojnów – Zamet Przemków 2:2
Zamet Przemków – Zadzior Buczyna 1:2
Juventus Legnica – SP 4 Chojnów 2:0
Faza finałowa (niedziela):
FK Blansko – Miedź Legnica 0:1
Górnik Polkowice – Kopalniak Gaworzyce 2:1
Amico Lubin – Juventus Legnica 2:0
Junak Drohobycz – Miedź Legnica 2:0
FK Blansko – Juventus Legnica 1:0
Górnik Polkowice – Amico Lubin 0:1
Junak Drohobycz – Kopalniak Gaworzyce 2:0
Miedź Legnica – Juventus Legnica 1:0
FK Blansko – Górnik Polkowice 1:2
Junak Drohobycz – Juventus Legnica 2:1
Kopalniak Gaworzyce – Amico Lubin 1:5
Miedź Legnica – Górnik Polkowice 1:2
Junak Drohobycz – Amico Lubin 0:0
Juventus Legnica – Górnik Polkowice 0:1
Kopalniak Gaworzyce – FK Blansko 0:3
Junak Drohobycz – Górnik Polkowice 1:1
Amico Lubin – FK Blansko 1:0
Kopalniak Gaworzyce – Miedź Legnica 0:3
Junak Drohobycz – FK Blansko 4:3
Amico Lubin – Miedź Legnica 1:0
Juventus Legnica – Kopalniak Gaworzyce 2:1[FOTORELACJA]16315[/FOTORELACJA]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
W poniedziałek sesja absolutoryjna
Klakierzy Kupaja nie mogą dać żadnego pozytywnego efektu pracy swojego idola. To jest prawdziwy fenomen. Radne z teatru słowem nie zająkną się, słowem nie protestują, że Kupaj obiecywał zwiększenie dotacji dla legnickiego teatru, a faktycznie tą dotację zmniejszył. Radna Odrowska walczy o zielone przystanki, a tymczasem bez słowa protestu przyglądała się jak prezydent Kupaj swoją decyzją wyżynał dziesiątki drzew w parku. Dorobek w tej dziedzinie z ostatnich dni. Właśnie zostało wycięte kilkudziesięcioletnie drzewo u zbiegu Krętej i Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego. Choroba betonozy szerzy się. Radnych nie interesuje kolejna afera, tym razem finansowa związana z budową Zbiorczej Drogi Południowej. Miasto nasze może stracić miliony w wyniku nieudolności prezydenta. Sprawa jest w sądzie. Mieszkańcy muszą reagować, bo za chwilę ta władza puści nas z torbami. Czas pożegnać prezydenta Kupaja. Jeżeli radni nie staną na wysokości zadania z myślą o nas mieszkańcach i podatnikach, to będzie sygnał, że konieczne jest referendum o odwołanie radnych i prezydenta. Radni i prezydent ślubowali nam służyć, a zachowują się jak okupanci.
Turbo
22:11, 2026-06-28
Prezes na urlopie, mieszkańcy w ukropie
Na Szaniawskiego bez gazu prawie miesiąc, procedury ,naprawa wycieku gazu no i kontrola instalacji gazowej w każdym mieszkaniu,no kogoś niema czekamy.....
Medek
21:32, 2026-06-28
Sparingowa porażka Miedzi z Zagłębiem Lubin
Co ty bierzesz? Odstaw to.
Do tzw kibica wyżej
21:09, 2026-06-28
Prezes na urlopie, mieszkańcy w ukropie
AI slop na "zdjęciach"
Jan Paweł II kupował
20:06, 2026-06-28