W czwartek w Legnicy rozegrano dwa finały Dolnośląskich Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Wśród dziewcząt triumfowała SP nr 9 w Legnicy, wśród chłopców SP nr 3 w Obornikach Śl.

Wyniki Finału Dolnośląskich Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt:
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Legnicy - Szkoła Podstawowa Nr 3 w Świebodzicach 10:9
Szkoła Podstawowa w Kobierzycach - Szkoła Podstawowa w Mirsku 4:9
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Legnicy - Szkoła Podstawowa w Kobierzycach 17:10
Szkoła Podstawowa Nr 3 w Świebodzicach - Szkoła Podstawowa w Mirsku 13:11
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Legnicy - Szkoła Podstawowa w Mirsku 8:7
Szkoła Podstawowa Nr 3 w Świebodzicach - Szkoła Podstawowa w Kobierzycach 9:12
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"14195"}
Klasyfikacja końcowa:
1. Szkoła Podstawowa Nr 9 w Legnicy
2. Szkoła Podstawowa w Mirsku
3. Szkoła Podstawowa Nr 3 w Świebodzicach
4. Szkoła Podstawowa w Kobierzycach
Organizatorzy wybrali najlepsze zawodniczki w poszczególnych drużynach. Nagrody otrzymały: Emilia Iwan (Szkoła Podstawowa Nr 9 Legnica), Ilona Lewkowicz (Szkoła Podstawowa Mirsk), Patrycja Barna (Szkoła Podstawowa Nr 3 Świebodzice) oraz Aleksandra Burnat (Szkoła Podstawowa Kobierzyce).
Szkoła Podstawowa nr 9 w Legnicy, prowadzona przez Halinę Szwedyk wystąpiła w składzie: Emilia Iwan, Wiktoria Karaś, Oliwia Kula, Zuzanna Piechota, Martyna Pleśniak, Joanna Przybył, Amelia Salecka, Julia Stelmach, Lena Szymczyk, Nikola Warzecha, Paulina Kaździoł, Nikola Popielska i Aleksandra Wąsik.
W hali ZSTiO rywalizowali chłopcy. Turniej zakończył się niespodzianką, bo zwycięzcą okazała się Szkoła Podstawowa Nr 3 w Obornikach Śląskich, która wygrała ze Szkołą Podstawową nr 9 w Legnicy 14:12.
Legniczanie wygrali dwa spotkania i zajęli drugie miejsce. Rywalizację o złoto z Obornikami przegrali stosunkiem bramkowym, bowiem aż trzy drużyny miały tyle samo punktów. O zwycięstwo Szkoły Podstawowej nr 3 zadecydowała jedna bramka!
Wyniki Finału Dolnośląskich Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej chłopców:
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Legnicy - Szkoła Podstawowa Nr 105 w Świdnicy 10:9
Szkoła Podstawowa Nr 2 w Lwówku Śląskim - Szkoła Podstawowa Nr 3 w Obornikach Śląskich 4:12
Szkoła Podstawowa Nr 105 w Świdnicy - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Lwówku Śląskim 14:10
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Legnicy - Szkoła Podstawowa Nr 3 w Obornikach Śląskich 12:14
Szkoła Podstawowa Nr 105 w Świdnicy - Szkoła Podstawowa Nr 3 w Obornikach Śląskich 11:10
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Legnicy - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Lwówku Śląskim 13:5
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"14194"}
Klasyfikacja końcowa:
1. Szkoła Podstawowa Nr 3 w Obornikach Śląskich
2. Szkoła Podstawowa Nr 9 w Legnicy
3. Szkoła Podstawowa Nr 105 w Świdnicy
4. Szkoła Podstawowa Nr 2 w Lwówku Śląskim
Nagrody dla najlepszych zawodników w poszczególnych drużynach otrzymali: Filip Czarnecki (Szkoła Podstawowa Nr 3 w Obornikach Śląskich), Mateusz Świrski (Szkoła Podstawowa Nr 9 w Legnicy), Maciej Markowski (Szkoła Podstawowa Nr 105 w Świdnicy) oraz Kacper Borowski (Szkoła Podstawowa Nr 2 w Lwówku Śląskim).
Wicemistrzowie Dolnego Śląska Szkoła Podstawowa Nr 9 w Legnicy, prowadzona przez Tomasza Dobrołowicza wystąpiła w składzie: Bartosz Baranowski, Mateusz Baranowski, Dawid Bekas, Filip Celoch, Kewin Doroba, Adrian Dorsz, Filip Grala, Bartosz Hryńków, Alan Kałka, Piotr Karol, Bartłomiej Kubiak, Alan Myśko, Jakub Rzepka, Mateusz Świrski, Kacper Tabisz, Kacper Wieczorek, Oskar Wyrzykowski i Kamil Zabłocki.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
W poniedziałek sesja absolutoryjna
A co w tym dziwnego? Tak jest wszędzie. W samorządach czy sejmie.
Do misia
18:16, 2026-06-28
W poniedziałek sesja absolutoryjna
śmieszne te głosownia , gdy ma się swoją KOalicyjną większość nie ma się z czego cieszyć , swoi popierają swoich, sami od stołków się nie odsuną
miś
18:09, 2026-06-28
W poniedziałek sesja absolutoryjna
Miejmy nadzieję, że nie otrzyma wotum zaufania ..Nie powinien.Ten człowiek na takim stanowisku to olbrzymia pomyłka.
Pan
18:02, 2026-06-28
Pożegnania tygodnia w Legnicy
Ta Pani redaktor powinna zmienić zdjęcie uśmiechnięta buzia przy nekrologach troche to nie pasuje
Pan
17:56, 2026-06-28